wojna niewojna

I wciąż taka głupia wewnętrzna wojna jakim być człowiekiem. Być sobą i słuchać krytyki czy udawać kogoś i dostosować się do otoczenia. Dziś chyba ciężko jest nie udawać przed kimkolwiek czegokolwiek. Być złym człowiekiem – źle, być dobrym – jeszcze gorzej. I szkoda tylko, że za 4 miesiące po maturze trzeba będzie sobie zadać te wszystkie pytania: kim jestem? kim będę? I przede wszystkim: jaka mam być w tym dorosłym życiu?

Jedna myśl nt. „wojna niewojna

  1. Tytuł wpisu przypomniał mi piosenkę „Wojna niewojna” zespołu KSU, miłe wspomnienia mi się „włączyły”. Ciężko jest być sobą, ale dostosowywanie się do innych jest trudniejsze i na pewno głupsze. To prawda że współcześnie kłamstwo, obłuda otaczają nas z każdej strony, ale dzięki temu doceniamy szczerych, autentycznych ludzi. Każdy musi kiedyś postawić sobie takie pytania, wziąć odpowiedzialność i zadecydować. Strasznie to trudne, ale cóż tak to już jest poukładane. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>