miód, maliny i ciastka

Małe zmiany na blogu. Szkoda, że w życiu tak łatwo pozmieniać wszystkiego nie można.

Cudowna niedziela pod kołderką z malinową herbatą, ciastkami i milionami chusteczek.. Zakichana jesień.  No dobra, jeszcze lato, tylko jakieś takie zimne.

O ile nie uważam telewizji za jakieś mądre medium, to dzisiaj w filmie usłyszałam jedno bardzo interesujące zdanie : nie cofniesz czasu, ani nie zmienisz ludzi, z którymi żyjesz więc spróbuj się do nich przyzwyczaić. No właśnie. Może to racja. Może czas zaakceptować to wszystko cod zieje się wokół nas i spróbować się wpasować. Nie koniecznie jakoś diametralnie zmieniać swoje poglądy i stosunek do reszty świata, tylko spróbować zrozumieć innych i uszanować to jacy są. Nikogo nie zmienimy na siłę, ale sami nad sobą możemy przecież ciągle pracować.

I niech wszyscy grają tak, jakby każdy miał te same nuty.  

2 myśli nt. „miód, maliny i ciastka

  1. Myślę, że do każdego da się w jakimś stopniu przyzwyczaić, o ile nie jest to skrajnie denerwująca osoba. W życiu nie da się wszystkiego idealnie poustawiać, ale da się utrzymywać względny porządek:)

  2. Ja niestety też jestem przeziębiona, a pogoda faktycznie jesienna. Myślę, że czasem sami szukamy czegoś do czego moglibyśmy się przyczepić i w życiu i w ludziach. Akceptacja tego co jest wokół nas to moim zdaniem najważniejszy krok do bycia szczęśliwym. Szkoda tylko że to wcale nie jest takie proste. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>